Hürriyet Mahallesi Manolya Sokak No 23 / A Kağıthane İstanbul
0212 251 11 22
0532 354 55 71

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Cam mozaik sanatının tarihçesi milattan önce 3000 yıllarında sümerlerle başlamış antik yunan ve roma döneminde güzel örnekleri görülmüştür.

Mozaik denildiğinde ilk akla İtalya ve İran gelse de Türkiye dede oldukça gelişmiş bir sanat dalıdır.

Camın minik parçalar halinde birleştirilmesiyle ortaya çıkan bu sanat dalı çok zor bir işçilik gerektiren özenli bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkmaktadır. 

Özellikle dekorasyonlarda kullanılan duvar süslemelerinde mozaik tablolar vazgeçilmez ve mekanları değerli kılan eserlerdir.

İstenilen figür ve motifin uygulanabileceği mekanların havasını değiştiren mozaik tablolar zorlu bir hazırlık aşamasından sonra hayat bulmaktadır.

Renkli camların tek tek kesildikten sonra modele göre yine tek tek işlenmesiyle elde edilen mozaik eserler artık hazır olarak ta üretilmektedir.

Tamamen el işçiliği kulanılarak yapılan üretimin yerini tutmayacağını belirtsek te hazır cam mozaiklerde tercih edilebilmektedir.

Değerli cam ustalarımızın maharetli ellerinde şekil bulan cam mozaik tablolar mekanlarınıza olağanüstü bir hava katacaktır.

Bizlere www.lavindekorasyon.com internet adresimizden ve 212 296 2618 / 533 324 8472 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.